Na vrch

Recyklačný program

Na životné prostredie myslíme aj pri výbere obalov pre naše sviečky, keďže sme sa rozhodli zalievať ich do upcyklovaných pohárikov z použitých vínových fliaš. Rozhodli sme sa však, že aj tieto poháriky môžete recyklovať a opätovne ich dostať do kolobehu s našou pomocou.

Po dohorení sviečky vám unikátny pohárik ostane. Buď v čírom skle, anticko zelenom skle, alebo hnedom skle. Hneď máte niekoľko možností jeho ďalšieho využitia. Z pohárika jednoducho odstránite pliešok a saponátom na riad pohárik umyjete v teplej vode. Zvyšný vosk pôjde veľmi ľahko dole. Čistý pohárik tak využijete v kuchyni ako pohár na pitie, či dózu na ceruzky vo vašej pracovni. Vaším inšpiráciám ako ho aj naďalej využiť v domácnosti sa medze nekladú.

Ak sa však rozhodnete, že pohárik nevyužijete a radšej by ste ho recyklovali, zapojte sa do nášho recyklačného programu. Je to vynikajúce riešenie pre životné prostredie a v neposlednom rade aj pre vašu peňaženku. Recyklačný program máme dohodnutý s partnermi, kde sa naše sviečky predávajú v kamenných obchodíkoch. Nie však všetci náš recyklačný program podporujú, preto sa treba opýtať priamo na predajni, či sa u nich dá uplatniť recyklačný program.

Dôležité je, aby bol pohár nepoškodený fyzicky (obité sklo). Prázdny pohárik (kľudne aj s plieškom neumytý) zaneste tak k nášmu predajcovi Kde nás nájdete a uplatníte si zľavu na nákup ďalšej sviečky, alebo po dohode s predajcom aj na iný tovar. Výška zľavy sa pohybuje v závislosti od konkrétnej veľkosti pohára:

  • Pohár 200g sviečka (menší) – 0,60€
  • Pohár 280g sviečka (väčší) – 0,90€

Ak nemáte túto možnosť a nebývate v blízkosti miest našich predajcov, alebo práve na tých prevádzkach náš recyklačný program nepodporujú, napíšte nám na info@hatussa.sk. Dohodneme sa spolu na zaslaní pohárikov s tým, že náklady na prepravu pôjdu na nás. Od Vás budeme len potrebovať, aby ste ich starostlivo zabalili a odniesli na najbližšiu pobočku Packety (Zásielkovne). Prípadne ak sa budete nachádzať v blízkosti Zvolena, môžete poháriky doniesť osobne, keď budete nablízku. Z ďalšieho nákupu na našom e-shope vám odrátame zľavu v sume zaslaných či prinesených pohárikov.

Naša adresa na zber pohárov: HATUSSA s.r.o., Pribinova 1238/140, 960 01 Zvolen, Slovenská Republika

Predtým nás kľudne kontaktujte mailom, alebo telefonicky. Budeme sa tešiť!

Ďakujeme krásne! Zdar recyklácii a upcyklácii!