Na vrch

O nás

Hatussa_2020_Hikona-flower-of-life

Koncept

Udržateľnosť

Byť tolerantný a rešpektovať

prírodu je naším hlavným pilierom. Ponúkame produkty a hľadáme nové riešenia a spolupráce pre udržateľný rozvoj. Toto úsilie sa týka všetkých našich činností a teda celého nášho hodnotového reťazca. Spájame nadčasovosť a tradície na ceste k udržateľnosti.

UPCYKLÁCIA

U nás podporujeme upcykláciu

vínových fliaš. Rozhodli sme sa podporiť fajn ľudí a spoločnosti, ktoré tieto fľaše zbierajú zo skládok odpadu a dávajú im druhý dych, nový život. Vyrábame nielen sviečky zalievané do originálnych upcyklovaných pohárikov vyrobených z použitých nevratných vínových fliaš, ale aj ďalšie hodnotné praktické produkty.

Udržateľné suroviny

Snažíme sa pracovať výhradne

s kvalitnými udržateľnými surovinami v celom procese výroby. Našim hlavným patrónom udržateľnej suroviny pre výrobu sviečok je najekologickejší udržateľný prírodný vosk – kokosový vosk. Všetky naše vosky sú prírodné, geneticky neupravené, bez pesticídov, toxínov a herbicídov. Pri horení tak nevylučujú žiadne toxické látky.

bs190_2

Kvalita a poctivosť

Kvalita sa u nás nepodceňuje.

Každý jeden výrobok je výsledkom našej poctivosti a vysokej kvality. Vážime si v prvom rade vás a preto ako protihodnotu za váš nákup vám ponúkame skutočnú hodnotu v pravom slova zmysle.

Éterické oleje

Používame výhradne 100%

éterické oleje – prírodné silice. Pochopili sme absolútnu nevyhnutnosť používania čistých éterických olejov, ktoré majú svoje miesto vo svete prírodnej medicíny – aromaterapie. Éterické oleje sú vmiešané veľmi precízne do vosku pri určitej veľmi nízkej teplote práve preto, aby sa zachovali ich aromaterapeutické účinky.

Ručná práca

Ručná práca bola, je a vždy bude

vzácna a obdivuhodná. Spojením srdca a rúk vyrábame každú sviečku ako unikát. Taktiež garantujeme za kvalitu upcyklovaných produktov, ktoré u nás nájdete. Všetky naše sviečky a upcyklované produkty sú vyrábané skutočne poctivo, kvalitne, ručne a predovšetkým s láskou.

Efektivita sviečok

Naše sviečky z kokosového vosku

horia pomaly, ich životnosť a čisté horenie sú priam vynikajúce. Kokosový vosk horí čistejšie a dlhšie ako ktorýkoľvek z iných voskov. Srdce sviečky tvorí prírodný, nebielený bavlnený knôt. Sviečky Hatussa sú tak ekologicky šetrné a bezpečné pre vaše zdravie. Majú čisté spaľovanie, sú vhodné pre alergikov aj malé deti.

Recyklujeme od A po Z

Obaly všetkých našich produktov

sú z papierovej lepenky. To znamená, že sú recyklovateľné a biologicky odbúrateľné. Veľký dôraz kladieme najmä na to, aby na zabalenie balíkov, ktoré vám posielame, nebol použitý žiadny plast.

Ďalšie využitie

Predchádzame vzniku hromadenia odpadov

v prírode nielen upcykláciou. Všetky produktové rady sviečok sú zostavené tak, aby nespĺňali len funkciu sviečky samotnej. Pohár, ktorý Vám zostane po dohorení sviečky, alebo papierový tubus, či krabička v ktorej bola sviečka zabalená, môžu byť ďalej použiteľné. Nápadom ďalšieho využitia sa medze nekladú.

Hatussa_2020_Hikona-flasa_n

Upcyklácia

Upcyklácia

Jednorázovosť je minulosť,

recyklácia je vecou budúcnosti, ale upcyklácia je najnovší trend.

Upcyklácia (angl. upcycling) je kreatívny spôsob opätovného využitia odpadu a vyradených vecí na nové produkty vyššej kvality. Základnou myšlienkou upcyklácie je vytváranie užitočných vecí z odpadu a zachytenie ducha doby.

Hatussa sa pridala k tejto dynamicky sa rozvíjajúcej aktivite a teší sa jej rastúcej popularite. Upcycling sa snaží o individualitu a jedinečnosť a my to túžime zdieľať s vami.

U nás v Hatusse podporujeme odvetvie upcyklácie vínových fliaš. Vyradené nevratné fľaše z vína sa dostanú späť do hry. Vidíme tu potenciál a rôznorodosť vo výrobe nových produktov z vinných fliaš a naviac pri nízkych výrobných nákladoch. Opätovné využitie vínnej fľaše nám ponúka nekonečné varianty pre kreatívneho ducha s množstvom výhod ako environmentálnych, sociálnych ale aj osobných.

Prínosy upcyklácie vínových fliaš pre životné prostredie sú obrovské. Okrem toho, že sa každoročne minimalizuje objem vyhodených použitých sklenených fliaš na skládky, znižuje sa aj potreba výroby nových surovín a produktov, čo finálne znamená zníženie znečistenia ovzdušia, vody a skleníkových plynov.

 

Ponúkame vám nielen jedinečné originálne produkty, ale robíme niečo aj pre životné prostredie.

Hatussa_2020_Hikona-kokos

Kokosový vosk

V znamení udržateľnosti

vyrábame aj naše sviečky.

Našli sme možnosť ako spojiť udržateľnosť a funkčnú kvalitu aj pri výrobe našich sviečok. Toto spojenie sa nám podarilo najmä vďaka kokosovému vosku. Kokosový vosk je našim patrónom vo výrobe, na ktorý sme právom hrdý. Nie je tajomstvom, že v súčasnosti sa kokosový vosk považuje za najviac ekologický vosk na svete a u nás samozrejme nesmie chýbať.

Kokosový vosk má veľmi malý dopad na životné prostredie. Je to organický, úplne  obnoviteľný materiál s vysokým výnosom a to z neho robí vynikajúci udržateľný produkt. Neuveriteľná vôňa a estetika, krásne horenie, čisté spaľovanie je len zlomkom dôvodov, prečo vám vďaka nemu vieme ponúknuť v našich kolekciách dych vyrážajúce sviečky.