Na vrch

MÔJ PRÍBEH

hatussa 1. septembra 2020 0 komentárov

Volám sa Katarína. Všetko to začalo pri sviečkach. Sviečky a ich výroba boli súčasťou môjho života takmer od roku 2005. Boli to častokrát dlhé hodiny, dni a mesiace strávené v dielni a skúmanie rôznych technológií výroby akýchkoľvek sviečok. Bolo to krásne a tvorivé obdobie. V tej dobe som vyrábala sviečky v prevažnej väčšine z parafínu, keďže neboli tak známe a dostupné iné typy voskov, najmä tých prírodných. Sviečky boli počas všetkých tých rokov únikom do môjho sveta, relaxom a záľubou.

Som vďačná všetkým ľudom, situáciám a najmä životu, ktorý mi ponúkol možnosť otvoriť sa svetu. Jedného večera prišiel naozaj skvelý nápad, prišla vízia a hlavná idea celého konceptu Hatussa. Takmer po 14 rokoch som naskočila na vlak z ktorého cesty už nebolo späť a narodila sa Hatussa. Láska k prírode, minimalizmu a udržateľnosti vyhrala. Trvalo viac než rok, kedy som s tímom šikovných ľudí postavila celý koncept na nohy a otvorili sme sa svetu. Najväčšia vďaka patrí grafikom, ktorí nám navrhli logo a veľmi intuitívne urobili grafický dizajn na všetky naše sviečky. Bolo toho z každej strany čo doťahovať, bol to rok náročný, ale svetlo na konci tunela ma držalo nad vodou. Videla som zrazu presné piliere, ktorých sa Hatussa bude držať. Udržateľnosť, elegancia a kvalita. Udržateľné prírodné vosky, sila a čaro éterických olejov, unikátne upcyklované poháriky vyrobené z použitých vínových fliaš, symbolika zlata, logo z prvkov posvätnej geometrie a ešte omnoho viac. Všetko to zrazu začalo mať zmysel.

V súčasnosti je hlavným konceptom, smerom, skutočnosťou a víziou spoločnosti Hatussa podporiť našou prácou, malými krokmi a skutkami udržateľnosť životného prostredia. Rozhodli sme sa zamerať a špecializovať na podporu upcyklácie sklenených, v prevažnej väčšine vínových fliaš. Podporujeme upcyklačné nápady a projekty. Upcyklácia je skvelý spôsob, ako opätovne použiť materiály, ktoré by inak skončili v recyklačnom koši a kreatívne vyrobiť z nich nové výrobky, častokrát v umeleckom duchu. Opätovným využitím použitých fliaš zabraňujeme vytváraniu množstva odpadového skla na našich skládkach a ešte omnoho viac.

Vďaka tomuto nápadu a skvelým dodávateľom na ktorých sme natrafili, môžeme zalievať sviečky do upcyklovaných pohárikov z použitých fliaš a taktiež vám ponúknuť ďalšie produkty vyrobené práve z vyradených sklenených fliaš, prevažne vinných. Je nám cťou a veľmi sa tešíme, že to čo robíme má hlbší zmysel. Veľké množstvo vínových fliaš skončí denne na recyklačnej skládke. My si vážime prácu ľudí, ktorí o tieto fľaše majú záujem, ručne ich opracujú a vytvoria z nich unikátne nové produkty, ktoré majú ducha kreativity a umenia. Následne nám posielajú krásne dych vyrážajúce poháriky pre výrobu našich sviečok a unikátne, štýlové a praktické  produkty do nášho e-shopu pre vás.

Dielnička Hatussa sídli v srdci Slovenska. Tu je náš sklad upcyklovaných vecičiek a  odohráva sa tu celý proces samotnej výroby sviečok. Tu je náš život, naše tvorenie, tu sa rodí každý nápad, každá sviečka a myšlienka. Odtiaľto vám balíme balíčky na cestu k vám.

Dnes sme už pochopili, hlavne vďaka vám, že Hatussa zmysel má. Snažíme sa, aby úprimnosť, poctivosť a kvalita bola vo všetkom čo pre vás robíme. Budeme vďační, ak nielen svetlo sviečok Hatussa, ale aj produkty z vinných fliaš urobia váš domov krajším miestom pre život a v neposlednom rade vám budú pripomínať minimalizmus života, ktorý je dnes potrebný viac ako kedykoľvek predtým.