Na vrch

NÁŠ PRÍBEH

hatussa 1. septembra 2020 0 komentárov

Volám sa Katarína. Všetko to začalo pri sviečkach. Sviečky a ich výroba boli súčasťou môjho života takmer od roku 2005. Boli to častokrát dlhé hodiny, dni a mesiace strávené v dielni a skúmanie rôznych technológií výroby akýchkoľvek sviečok. Bolo to krásne a tvorivé obdobie. V tej dobe som vyrábala sviečky v prevažnej väčšine z parafínu, keďže neboli tak známe a dostupné iné typy voskov, najmä tých prírodných. Sviečky boli počas všetkých tých rokov únikom do môjho sveta, relaxom a záľubou.

Dlhé roky som sa neodhodlala prezentovať svoju výrobu oficiálne. Som vďačná všetkým ľudom, situáciám a najmä životu, ktorý mi ponúkol možnosť otvoriť sa svetu. Jedného večera prišiel naozaj skvelý nápad, prišla vízia a hlavná idea celého konceptu Hatussa. Takmer po 14 rokoch som sa k tomu odhodlala, naskočila na vlak z ktorého cesty už nebolo späť a narodila sa Hatussa. Láska k prírode, minimalizmu a udržateľnosti vyhrala. Trvalo viac než rok, kedy som postavila celý koncept na nohy a otvorila sa svetu. Najväčšia vďaka patrí talentovanému grafickému dizajnérovi, ktorý mi moje predstavy, myšlienku a zámer pretavil do navrhnutého loga a veľmi intuitívne urobil grafický dizajn pre jednotlivé kolekcie sviečok. Bolo toho z každej strany čo doťahovať, bol to rok náročný, ale svetlo na konci tunela ma držalo nad vodou. Videla som zrazu presné piliere, ktorých sa Hatussa bude držať. Udržateľnosť, elegancia a kvalita. Udržateľné prírodné vosky, sila a čaro éterických olejov, unikátne upcyklované poháriky vyrobené z použitých vínových fliaš, symbolika zlata, logo z prvkov posvätnej geometrie a ešte omnoho viac. Všetko to zrazu začalo mať zmysel.

V súčasnosti je hlavným konceptom, smerom, skutočnosťou a víziou spoločnosti Hatussa podporiť mojou prácou a malými krokmi udržateľnosť životného prostredia. Rozhodla som sa zamerať a špecializovať na podporu upcyklácie sklenených, v prevažnej väčšine vínových fliaš. Podporujem upcyklačné nápady a projekty. Upcyklácia je skvelý spôsob, ako opätovne použiť materiály, ktoré by inak skončili v recyklačnom koši a kreatívne vyrobiť z nich nové výrobky, častokrát v umeleckom duchu. Vďaka tomuto nápadu a skvelým dodávateľom na ktorých som natrafila, môžem zalievať sviečky do upcyklovaných pohárikov z použitých fliaš a taktiež vám ponúknuť ďalšie produkty vyrobené práve z vyradených sklenených fliaš, prevažne vinných. Je mi cťou a veľmi sa teším, že to čo robím má hlbší zmysel. Veľké množstvo vínových fliaš skončí denne na recyklačnej skládke. Vážim si prácu ľudí, ktorí o tieto fľaše majú záujem, ručne ich opracujú a vytvoria z nich unikátne nové produkty, ktoré majú ducha kreativity a umenia. Následne nám posielajú krásne dych vyrážajúce poháriky pre výrobu našich sviečok a unikátne, štýlové a praktické  produkty do nášho e-shopu pre vás.

Opomenúť však nemôžem ani ďalšiu dominantu sviečok Hatussa a tou je kokosový vosk. Jeho vlastnosti sú úžasné a práve preto sa v súčasnosti stáva jedným z najväčších konkurentov na trhu s prírodnými voskami. Okrem výroby sviečok som sa zamerala aj na písanie článkov o samotnej výrobe sviečok. Do ponuky som zahrnula štartovacie balíky na výrobu sviečok, materiál či komponenty na výrobu, aby tak každý kto má záujem a chuť si vedel doma vyrobiť svoje vlastné sviečky.

Dielnička Hatussa sídli v srdci Slovenska. Tu je sklad upcyklovaných vecičiek a odohráva sa tu celý proces samotnej výroby sviečok. Tu je môj život, moje tvorenie, tu sa rodí každý nápad, každá sviečka a myšlienka. Odtiaľto vám balím balíčky na cestu k vám.

Dnes som už pochopila hlavne vďaka vám, že Hatussa zmysel má. Snažím sa, aby úprimnosť, poctivosť a kvalita bola vo všetkom čo pre vás robím. Budem vďačná, ak svetlo sviečok Hatussa urobí z vášho domova krajšie miesto pre život a v neposlednom rade vám bude pripomínať minimalizmus života, ktorý je dnes potrebný viac ako kedykoľvek predtým.

Katarína